Blog dla Frankowiczów

Wyrok prawomocny a ugoda. Wnikliwe porównanie korzyści w oparciu o orzecznictwo TSUE.

Avatar Kamil ChwiedosikKamil Chwiedosik - 10 lutego 2024
Wyrok prawomocny unieważniający kredyt we frankach to najkorzystniejsze rozwiązanie dla poszkodowanych przez banki frankowiczów. Rozwój spraw dotyczących kredytów frankowych w Polsce sprawia, że coraz więcej osób aktywnie działa w celu przywrócenia sprawiedliwości w ich relacjach z bankiem. Ex-frankowicze, którzy są również wspierani przez korzystne orzecznictwo TSUE, także mogą skutecznie dochodzić swoich praw w sądach.
 • Frankowicze zastanawiają się, czy ugoda bankowa to zysk czy strata? Porównaj, co zyskasz, pozywając bank z Nowym Kalkulatorem Ugody i Pozwu dla Frankowicza 2024!
 • Kredyty frankowe są nieważne w oparciu o orzeczenia TSUE, czego dowodzą wyroki członków społeczności ŻBK oraz ogromny wzrost nowych spraw wytaczanych przeciwko bankom 
 • Porównanie ugody bankowej i wyroku prawomocnego w sprawach frankowych dowodzi, że o wiele lepiej jest złożyć pozew na koszt banku
 • Wyrok prawomocny daje frankowiczom prawdziwe korzyści. Sprawdź przykładowe orzeczenia osiągnięte przez ekspertów społeczności Życie Bez Kredytu z gwarancją ŻBK Protect

 

Wyrok prawomocny czy ugoda? Kalkulator Ugody i Pozwu dla Frankowicza 2024 pomoże podjąć właściwą decyzję

Jeżeli zastanawiasz się, jakie korzyści osiągniesz dzięki pozwaniu banku o kredyt frankowy, to zapraszam Cię do skorzystania z Nowego Kalkulatora Ugody i Pozwu dla Frankowicza 2024 opracowanego przez najlepszych ekspertów ds. frankowych. Nowy Kalkulator Frankowicza umożliwia przybliżone szacowanie kwoty, jaką można uzyskać, decydując się na wytoczenie pozwu o unieważnienie kredytu waloryzowanego w szwajcarskiej walucie. To narzędzie wyliczy potencjalne zyski zgodnie z najnowszym orzecznictwem TSUE.

Wnikliwe porównanie korzyści w oparciu o orzecznictwo TSUE to temat, który zyskuje na znaczeniu w obliczu rosnącej liczby spraw frankowych w Polsce. Z najnowszych danych wynika, że w 2023 roku do sądów wpłynęło ponad 80.000 nowych spraw frankowych. Prognozy na 2024 rok są jeszcze bardziej pesymistyczne dla banków, ponieważ przewiduje się, że w tym roku rekordowo wpłynie aż 100.000   nowych spraw frankowych! Ten wzrost sugeruje rosnącą świadomość i determinację frankowiczów w walce o swoje prawa.

Zaprojektowany przez nas Kalkulator pozwala porównać korzyści z trzech różnych strategii zakończenia problemu frankowego: pełnowymiarowego pozwu o unieważnienie kredytu CHF, sprawiedliwej ugody frankowej wynegocjowanej przez ekspertów ŻBK oraz ugody bankowej opartej o koncepcję KNF. Dane używane do tych wyliczeń dostarczane są przez kredytobiorcę i obejmują m.in.: kwotę kredytu, oprocentowanie oraz spread.

Należy oczywiście pamiętać, że wyniki prezentowane przez ten kalkulator są orientacyjne i służą jedynie jako narzędzie pomocnicze do oszacowania opłacalności różnych strategii pozbycia się kredytu denominowanego lub indeksowanego we frankach szwajcarskich. Wynik nie może stanowić podstawy do określenia wartości roszczenia, które można zgłosić w pozwie o stwierdzenie nieważności umowy CHF. Każda sprawa frankowa jest inna i wymaga indywidualnie przygotowanej analizy. W tym celu warto się skontaktować z ekspertami ŻBK, którzy bezpłatnie wykonają taką analizę po przesłaniu wszystkich niezbędnych dokumentów.

Kalkulator Frankowicza 2024 to pierwszy krok dla każdego, kto pragnie uwolnić się od toksycznego kredytu CHF: Nowy Kalkulator Ugody i Pozwu dla Frankowicza.

TSUE pomaga frankowiczom osiągać coraz większe korzyści z pozwania banku

Członkowie społeczności ŻBK wygrywają prawomocnie 100% spraw. Wszystkie pozwy, w które byłem zaangażowany, zakończyły się ustaleniem nieważności umowy waloryzowanej do CHF czy EUR, co świadczy o silnej pozycji prawnej kredytobiorców. Ta tendencja, wspierana przez korzystne orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), sprzyja zdecydowanemu kierunkowi na drogę sądową, zamiast akceptacji często mniej korzystnych ugód oferowanych przez banki.

TSUE aż trzy raz wydawał postanowienie w przedmiocie braku możliwości banków dochodzenia dodatkowych roszczeń (ponad udzielony kapitał) względem frankowiczów. Ostatnie takie orzeczenie zapadło 12 stycznia 2024 roku, co jeszcze bardziej umocniło pozycję frankowiczów. W styczniowym wyroku TSUE stanowczo odrzucił roszczenia banków w zakresie waloryzacji kapitału oraz wynagrodzenia za korzystanie z kapitału. Tym samym ostatni argument banków przestał stanowić zagrożenie dla kredytobiorców. W obliczu takiego rozwoju wydarzeń wydaje się, że nic już nie powstrzyma frankowiczów przed szukaniem sprawiedliwości w sądach.

Ogólna liczba pozwów od początku sporów frankowych wynosi 205.000, a sam rok 2024 może przynieść około 100.000 nowych spraw. To spowoduje ogromny nacisk na departamenty prawne banków i wymusi wielomiliardowe odpisy rezerw na ryzyko walutowe. W takiej sytuacji banki znajdą się pod ścianą, a jednym opłacalnym dla nich wyjściem staną się sprawiedliwe ugody oferowane przez Departament Mediacji i Ugód ŻBK. Model tych porozumień ma już aprobatę wielu instytucji państwowych, na czele z Prokuraturą Krajową. Sprawiedliwe ugody ŻBK oczywiście nie mają nic wspólnego z aneksami legalizującymi nieuczciwe umowy frankowe, czyli z pseudo-ugodami zaprojektowanymi przez w Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

Ex-frankowicze z ogromnym sukcesem walczą o odzyskanie pieniędzy

Interesujący jest również wzrost aktywności ex-frankowiczów, czyli osób, które spłaciły kredyty waloryzowane do CHF w całości. Ci konsumenci mają takie same prawa do walki o sprawiedliwość jak posiadacze aktywnych kredytów. Zwroty pieniędzy wynikające ze spłaconych kredytów wraz z odsetkami za opóźnienie wynoszą nawet kilkaset tysięcy złotych. Oczywiście wysokość tych zwrotów zależy od pierwotnej kwoty kredytu.

Generalnie nie ma znaczenia, czy postępowanie sądowe dotyczy aktywnego lub spłaconego kredytu, bowiem korzyści płynące z wygranej zawsze są bardzo wysokie. W 2023 roku członkowie społeczności ŻBK zyskiwali nawet ponad milion złotych na skutek ustalenia nieważności przez sąd wadliwej umowy kredytowej. W roku 2024 korzyści te mogą być jeszcze większe ze względu na dodatkowe ustawowe odsetki za opóźnienie (obecnie wynoszą one 11,25% rocznie). Kalkulator odsetek znajduje się na stronie: www.centrumpfie.pl/kontakt/.

Rok 2024 w polskich sądach rozpoczął się dla frankowiczów bardzo obiecująco dzięki 10 korzystnym orzeczeniom TSUE zapadłych w poprzednimi roku, które zanegowały konieczność składania przez konsumentów dodatkowego oświadczenia woli w zakresie unieważnienia umowy. Wyroki Trybunału UE również uniemożliwiły bankom skuteczne zgłaszanie w trakcie procesów zarzutu zatrzymania, co mogłoby pozbawić kredytobiorców odsetek za opóźnienie.

Ponadto TSUE wypowiedział się na temat przedawnienia roszczeń, stwierdzając, że roszczenia banku o zwrot kapitału nie mogą zacząć przedawniać się później niż roszczenia kredytobiorcy o zwrot wpłaconych rat. To stanowisko TSUE jest kolejnym ciosem dla banków, które próbowały odwrócić sytuację na swoją korzyść, sugerując możliwość waloryzacji kapitału.

Pozew z gwarancją ŻBK Protect – 100% satysfakcji 0% ryzyka

Banki, które do tej pory przewlekały sprawy sądowe, nie mają już w tym żadnego celu. Ze względu na orzecznictwo TSUE bankom nie opłaca się już przeciągać procesu o abuzywny kredyt. Z tego powodu sprawy frankowe nabiorą tempa, tym bardziej że wytoczone w poprzednich latach sprawy codziennie kończą się prawomocnymi wyrokami, co uwalnia moce przerobowe polskich sądów. Korzyści z wygranych spraw są ogromne!

Jeżeli zastanawiasz się nad pozwaniem banku, ale obawiasz się kosztów, to skorzystaj z gwarancji ŻBK Protect. To unikalny w Polsce pakiet, który zabezpiecza frankowiczów przed wszelkimi ryzykami związanymi z wniesieniem powództwa. Oznacza to, że w razie potencjalnego oddalenia przez sąd Twojego roszczenia odzyskasz wszystkie poniesione koszty. Innymi słowy, pozywając bank z ŻBK, ryzykujesz dokładnie 0 zł! Tak, dobrze czytasz. Wiemy, jak ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo.

Przetestuj naszą ofertę bez żadnego ryzyka finansowego i wygraj na koszt banku! Analizę i wyliczenie zysków z pozwu oraz porównanie korzyści z ugody bankowej otrzymasz za darmo – nie ponosisz jakichkolwiek kosztów na start. Dzięki wygranej bez ryzyka utraty swoich pieniędzy możesz:

 • w ciągu ok. 3 miesięcy od złożenia pozwu przestać płacić raty
 • umorzyć do zera kapitał kredytu frankowego lub eurowego
 • odzyskać wpłacone raty i odsetki ustawowe (11,25% rocznie)
 • wykreślić bank z hipoteki kredytowanej nieruchomości
 • pokryć koszty postępowania sądowego z pieniędzy banku.

Bezpłatnie obejmiemy Twoją sprawę wsparciem Departamentu Mediacji i Ugód #ŻBK w celu negocjacji sprawiedliwej ugody. Wyliczymy realne zyski w postaci zwrotu odsetek i nadpłat w formie czytelnej analizy. Jak wynika z ponad 600 zakończonych spraw, średnio odzyskaliśmy dla każdego frankowicza ponad 200.000 zł, a rekordowa wygrana to 2,5 mln zł. SPRAWDŹ, CZY SIĘ KWALIFIKUJESZ już w 72h od zgłoszenia! Wypełnij formularz kontaktowy RODO i porozmawiajmy o tym, co możemy dla Ciebie zrobić: https://zyciebezkredytu.pl/kontakt/.

 Życie Bez Kredytu to gwarancja jakości i doświadczenia zdobytego podczas ponad 8 lat osiąganych zwycięstw z bankami.

Najnowsze sukcesy członków społeczności ŻBK

Oto ostatnie wygrane frankowiczów społeczności ŻBK. Praktycznie w każdym tygodniu zapada kilka lub nawet kilkanaście nowych wyroków uwalniających członków naszej społeczności od toksycznego jarzma frankowego.


 • 6 luty 2024 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie, sygn. akt V ACa 1467/22, wygrana z BPH (GeMoney)
  • stwierdzenie nieważności umowy na zasadzie T2K 
  • zwrot całkowitych kosztów sądowych 
  • zwrot wszystkich odsetek ustawowych za opóźnienie
 • 3 luty 2024 r. Sąd Okręgowy w Warszawie, sygn. akt III C 1639/22, wygrana z PKO
  • stwierdzenie nieważności umowy na zasadzie T2K 
  • zasądzono na rzecz powoda kwotę 156.170,29 PLN wraz z odsetkami ustawowymi
  • zasądzono, że koszty ponosi w całości pozwany bank, pozostawiając szczegółowe wyliczenie referendarzowi
 • 1 luty 2024 r. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga, sygn. akt III C 1639/22, wygrana z Santander
  • stwierdzenie nieważności umowy na zasadzie T2K 
  • zasądzono na rzecz powoda kwotę 175 003,89 PLN wraz z odsetkami ustawowymi oraz na rzecz powódki kwotę 175 003,89 PLN wraz z odsetkami ustawowymi
  • oddalony zarzut zatrzymania banku
  • zasądzono od pozwanego na rzecz powodów po 5 917,00 PLN (na rzecz każdego z powodów)
 • 29 styczeń 2024 r. Sąd Okręgowy w Warszawie, sygn. akt XXV 2845/20, wygrana z Millennium
  • stwierdzenie nieważności umowy na zasadzie T2K 
  • zasądzono na rzecz powodów kwotę 270 228,87 PLN wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie
  • koszty w całości ponosi pozwany bank. Szczegółowe wyliczenia kosztów pozostawiono referendarzowi.
Kamil Chwiedosik
Kamil Chwiedosik
Od wielu lat zajmuję się wsparciem osób, które znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej na skutek nieuczciwej działalności instytucji finansowych. Takie osoby często nie wiedzą, w jaki sposób mogą uzyskać pomoc w obszarze swoich praw konsumenckich. Niejednokrotnie spotykałem się u takich osób z poczuciem wstydu i dyskomfortu, uczuciami zupełnie bezpodstawnymi, gdyż sytuacja, w której się znaleźli, nie jest wcale wynikiem ich zaniedbania czy lekkomyślności.